Typ urody – pani lato

Wybór sukni ślubnej i makijażu musi przede wszystkim pasować do panny młodej i jej typu urody. Dowiedzmy się co odpowiada pani lato, które w Polsce stanowią większość.

Pani lato

Pani lato, to typ urody większości Polek. Charakteryzuje ją gładka, ciepła skóra, zdarza się również, że jej cera jest mleczna, dobrze ukrwiona, delikatnie różowa z widocznymi naczynkami, może być również w odcieniu chłodnej oliwki. Pani lato dobrze się opala, na początku lekko czerwono, w późniejszej fazie opalenizna brązowieje. Jeżeli na jej twarzy występują piegi, to są one przeważnie szarobrązowe.
Włosy są przeważnie w kolorach średni blond, średni brąz lub słomiany blond, ale mogą też mieć odcień lekko popielaty.
Kolor oczu pani lato jest jasnoniebieski, jasnozielony, szary, szaroniebieski, szarozielony, piwny, jasno brązowy. Oprawa natomiast bywa popielata lub ciemnopopielata.

Makijaż ślubny pani lato

Makijaż powinien być delikatny i naturalny. Dla pani lato idealnie sprawdza się makijaż francuski – delikatny róż na policzkach, błyszczące różowe usta. Podkłady najlepiej w odcieniach jasnego, chłodnego beżu, różu, ewentualnie beż piaskowy lub kolor beżoworóżowy. Lepiej unikać zbyt ciemnych, matujących podkładów i nadmiernego opalania skóry.
Róż powinien być blado różowy, przygaszony, dobrany do chłodnego odcienia pomadki.

Pomadki w kolorach: pudrowego różu, arbuza, maliny. Dobrze wyglądają pomadki wpadające w chłodny odcień różu czy fioletu np. bordowe i burgundowe czerwienie. Idealne są różowe błyszczyki w odcieniach perłowych.
Do rozjaśnienia powieki w wewnętrznym kąciku oka i pod łukiem brwiowym stosować cienie pastelowe, w kolorach: gołębi, blady róż, jasny wrzos, lawenda, srebrny, jasny błękit.
Do przyciemnienia zewnętrznego kącika oka używać ciemniejszych, przydymionych cieni, z domieszką błękitu lub szarości np. brązy róże, granaty.
Tusze do rzęs natomiast w kolorach: czarny, granatowy; nie wskazane są tusze w odcieniach ciepłego brązu.

Sukienka i dodatki ślubne pani lato

Suknia ślubna powinna być w chłodnych odcieniach: biel, przybrudzona biel, chłodny beż, szarości, popiele, chłodny róż, srebro. Powinno się unikać ciepłych odcieni brązu, rudości, pomarańczy i ciepłych czerwieni.
Dla pani lato dobre będą wszelkie srebrne dodatki, jak również w kolorach szarych, granatowych, szarozielonych i kredowobiałych. Dobrym dodatkiem są różowe perły lub kamienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *