Sposób na domową depilację

Zapewne wiele z Was boryka się z problemem nadmiernego owłosienia… Maszynka jest skuteczna, ale golenie trzeba często powtarzać, wosk starcza na długo, ale  jest bolesny, depilator- trzeba w niego sporo zainwestować, aby nie był pierwszy lepszy no i taka depilacja- boli. Zamierzam Wam przedstawić coś typu wosk, ale domowym, tanim sposobem. Mianowicie- pasta cukrowa. Można ją kupić albo wykonać samemu. Zapewne na początku będzie problem z uzyskaniem prawidłowej konsystencji, ale nie zniechęcajcie się- po którymś razie sami dojdziecie do wprawy, będziecie dodawać odpowiednią ilość składników, trzymać odpowiednio długo na ogniu i pewnie same zmienicie nieco skład.

Pasta cukrowa

Składniki:

– 2 szklanki cukru
– sok z całej cytryny
– szklanka wody
– 1-2 łyżki miodu

Wszystkie składniki należy zmieszać i podgrzewać na wolnym ogniu (nie doprowadzając do wrzenia) cały czas mieszając, aż do uzyskania jednolitej masy i bursztynowego jej koloru. Następnie przekładamy masę do pojemniczka i czekamy aż masa ostygnie, aby nie poparzyć nią skóry. Aby rozpocząć depilację, wyciągamy z pojemniczka kawałek masy, z której następnie formujemy kulkę, ogrzewając tym samym w dłoniach. Następnie pastę nakładamy pod włos na miejsce, z którego chcemy usunąć włosy i zrywamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Gotową pastę możemy również kupić w drogerii, jeżeli szybko się zniechęcimy do robienia.

Sposób depilacji skuteczny, jednak jak wcześniej wspomniałam, trzeba dojść do wprawy w robieniu tego specyfiku. Niemniej jednak, kiedy potrzebujemy się pozbyć zbędnego owłosienia- pastę możemy szybko wykonać i wydepilować żądane miejsca. Gorąco polecam wypróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *