Piękne stopy domowymi sposobami, cz.I – kąpiele

Kiedy wyjeżdżamy na urlop w letnich miesiącach, zazwyczaj miejscami, w które się udajemy są miejsca w pobliżu większych zbiorników wodnych, czy to jezior, mórz czy oceanów. Ściągamy wtedy buty i na bosaka chodzimy po piasku. Zresztą nie tylko wtedy odsłaniamy swoje stopy. Przecież w cieplejsze dni, trudno zakładać kozaki, czy buty całkowicie zabudowane, wybieramy więc sandały, czy klapki. No dobrze, ale co ze stopami? Nie zawsze chcemy je pokazywać w takim stanie, w jakim zachowały się po zimie. Warto więc zasięgnąć kilku sposobów i rad, aby latem pokazać piękne stopy, które wodzić będą na pokuszenie.

Metod pielęgnacji stóp jest naprawdę wiele, dlatego dziś postanowiłam się skupić na kąpielach dla stóp, które zmiękczą pięty i gruby naskórek.

  1. Coś co uwielbiam nie tylko w wypiekach, ale również w przepisach na różnego rodzaju maseczki, to cynamon. Do przygotowania kąpieli cynamonowej, będziemy potrzebować: 7 szklanek wody, 3 szklanki mleka, 8 łyżek oliwy z oliwek i 3 łyżeczki cynamonu. Całość podgrzewamy na małym ogniu do 5 min. Stopy moczymy ok. 10 min, po czym przemywamy letnią wodą.
  2. Do kolejnej kąpieli potrzebne będą 4 łyżki siemienia lnianego oraz garść świeżych liści mięty. Zalewamy wszystko 2 litrami wody, po czym zagotowujemy. Odstawiamy na 20 min, a następnie dolewamy gorącej wody, w takiej ilości, aby było naszym stopom przyjemnie siedzieć w takiej kąpieli.
  3. Jeśli masz problem z potliwością stóp, ten przepis jest naprawdę godny wypróbowania. 2 łyżki szałwii zalewamy 2 litrami gorącej przegotowanej wody. Jak napar przestygnie z gorącego na ciepły i będzie można spokojnie w nim moczyć stopy, to właśnie to robimy i trzymamy aż do całkowitego wystygnięcia.
  4. Teraz coś dla odprężenia, które każdemu się należy. Podgrzewamy 3 szklanki mleka i rozpuszczamy w nim 3 łyżki miodu. Do miski, w której będziemy moczyć stopy wlewamy gorącą wodę (tak aby przykryła stopy) i rozpuszczamy w niej łyżeczkę sody oczyszczonej i 2 łyżki soli morskiej. Mleko z miodem wlewamy do wody (upewnij się że miód jest dobrze rozpuszczony i wymieszany), wszystko razem mieszamy i kąpiel gotowa. Gwarantuję, że każdy kto wypróbuje ten przepis, będzie chciał go powtórzyć.

Jest wiele sposobów na to aby dbać o stopy. Przy ich pielęgnacji warto również pamiętać o maściach witaminowych (szczególnie tych z witaminą. A) dostępnych w aptece za niewielkie pieniądze, a mające rewelacyjny wpływ na stopy. Po zastosowaniu kąpieli, dobrze jest użyć pumeksu lub tarki do stóp, a następnie wklepać krem. Po kilku takich zabiegach stopy staną się piękniejsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *