Oczyszczanie skóry krok po kroku

Co jakiś czas naszej twarzy przyda się odświeżenie i mała odnowa. Poza tym to nie tylko przyjemność dla skóry, ale również dla nas samych. W końcu dbanie o siebie nie jest przykrym obowiązkiem, ale również przyjemnością :) Podawałam już przepisy na toniki, maseczki oczyszczające, nawilżające i peelingi. Teraz pora połączyć to w całość.

  1. Po pierwsze, zrób dokładny demakijaż twarzy. Nakładanie maseczki czy kremu na „brudną” twarz nie tylko nie pomaga, ale także szkodzi. Do demakijażu najlepiej używać mleczka, ponieważ dokładnie usuwa resztki makijażu.
  2. Kolejny krok to mycie twarzy, najlepiej z udziałem głęboko oczyszczającego żelu. Jestem pewna że każdy taki posiada w swojej łazience, więc tutaj nic nowego :) .
  3. Kiedy umyjesz twarz nałóż na nią peeling i masuj nim twarz przez około 3 min. Kiedy tylko go zmyjesz od razu zauważysz poprawę, skóra będzie gładka i delikatna w dotyku.
  4. Następnie- parówka. Zależnie z czym się męczymy na twarzy, dobieramy odpowiednie zioła i stosujemy się do opisuj przygotowania parówki w artykule zawartym w odnośniku.
  5. Jaki jest kolejny krok? Oczywiście maseczka. Tutaj również musimy dobrać odpowiednią do naszej twarzy. W poprzednich artykułach umieszczałam już kilka przepisów, więc polecam wypróbować któryś z nich :)
  6. Po zmyciu maseczki spryskujemy ją zimną wodą- zamykamy w ten sposób pory.
  7. Na koniec twarz przemywamy tonikiem i wklepujemy odrobinę kremu nawilżającego.

Taką kolejność oczyszczania twarzy stosuję zawsze i przynosi ona najlepsze efekty, więc jak najbardziej polecam, oczyszczanie twarzy czas zacząć! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *