Maseczki z pomidorów

Pomidor ma wiele zastosowań. W dzieciństwie była zabawa w „Pomidora”, zasady chyba zna każdy. Mało śmieszni komicy, byli obrzucani pomidorami na scenie. Tego warzywa używamy do sałatek, na kanapki, albo pochłaniamy samego. Pomidor ma wiele właściwości: usuwa obumarłe komórki naskórka, oczyszcza skórę, rozjaśnia, nawilża, wzmacnia naczynia krwionośne, zwęża pory, opóźnia procesy starzenia się skóry…

Jeśli Was to zainteresowało, to przedstawiam kilka ciekawych przepisów maseczek:

  1. Do wykonania maseczki wystarczy nam jeden dojrzały pomidor, z którego wyciskamy sok, a następnie pokrywamy nim całą skórę twarzy na ok. 30 min. Jeśli ktoś woli, może zmiksować miąższ i użyć go do zrobienia maseczki. Po pół godziny przemywamy twarz letnią wodą.
  2. Przygotowujemy 2 pomidory oraz 2 łyżki otrąb pszennych. Na początek myjemy pomidory, kroimy je na ćwiartki i miksujemy na jednolitą masę, po czym dodajemy otręby. Nakładamy na twarz delikatnymi okrężnymi ruchami. Taka maseczka nada naszej skórze świeży wygląd oraz zadziała głęboko oczyszczająco. Dodatkowo, jeśli mamy problem z szorstką skórą na łokciach czy kolanach, również możemy w tych miejscach zastosować ten przepis.
  3. W celu poprawy wyglądu naszej cery, warto jest codziennie rano i wieczorem przecierać twarz plasterkiem pomidora.

W innym artykule został opisany jeszcze jeden przepis na maseczkę z pomidora.

Jak więc nie spróbować zrobić sobie którejś z maseczek, jeśli jej wykonanie zajmie mniej niż 10 min, a potem możemy się relaksować z pomidorem na twarzy, mając świadomość, że po tym zabiegu nasza skóra dostanie zastrzyku energii i wpłynie to na nasze lepsze samopoczucie? Zachęcam do wypróbowania, bo naprawdę warto :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *