Pedikiur a paznokcie

Pedikiur leczniczy to nie tylko kontrola i odnowa stanu skóry naszych stóp; lecz także zadbanie o ich piękny i estetyczny wygląd. Kiedy wszelkie odciski zostaną już usunięte a nasza skóra będzie prezentować się znakomicie możemy przejść do etapu, jakim jest właściwe nadanie kształtu płytce paznokciowe? Ważne jest to szczególnie, dlatego, aby zapobiec wrastaniu płytki paznokciowej, dlatego też zawsze obcinamy paznokcie na kształt kwadratu. Problemem staje się, gdy nadmiernie wbija się w skórki wał paznokciowy. W takiej sytuacji należy go jak najszybciej usunąć. Takie usuwanie przeprowadza się dłutkiem równolegle do boków paznokcia. Dodatkowo przy takim oczyszczaniu usuwamy zalegającą

W wale paznokciowym złuszczoną skórę i zanieczyszczenia. Czasem zdarza się, że Paznokieć jest bardzo zwinięty i wbity, zaś przez to dostęp do niego jest ograniczony. W takiej sytuacji najlepiej jest użyć frezarki z rożnej, które przesuwają się po paznokciu a nie uszkadzają skórki wokół niego. Kiedy już wypiłujemy bardzo dokładnie całą powierzchnię paznokcia, musimy pamiętać, aby wykończyć jego ostre kanty? Następnie używając pilnika kątowego wyciągamy wbijające się w skórę części paznokcia. Oczywiście nie zostawiajmy tu ostrych kantów, gdyż to może spowodować ostre dolegliwości. Kiedy już paznokcie w zupełności zostaną opracowane wycinamy lub odsuwamy skorki, a także oczyszczamy brzegi?

I boki paznokcia. Wtedy też możemy przystąpić do trzeciego etapu, czyli do pielęgnacji skóry stóp. Nakładamy, więc pilling, a następnie po jego spłukaniu maseczkę. Po upływie kilku minut ściągamy maseczkę, a na jej miejsce nakładamy krem. W ten sposób stopy są przygotowane do ostatniej części zbiegu, jaką jest polerowanie paznokci. Tutaj nanosimy dwie warstwy lakieru. Jedna z nich jest baza, a następnie lakier pokrywający paznokcie kolorem. Dodatkowo możemy wykonać na tak przygotowanym podkładzie fantastyczne wzorki, dzięki czemu nasze paznokcie staną się jeszcze piękniejsze. Taki pedikiur należy wykonywać, co dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *