JAK ZAPOBIEGAĆ WORKOM POD OCZAMI?

W poprzednim artykule pisałam o tym, jak sobie radzić z workami pod oczami, ale co zrobić aby w ogóle nie powstawały? Zazwyczaj powstają wskutek zatrzymywania wody w organizmie. Często winę za to ponosi nieprawidłowa dieta, czyli zbyt duża ilość soli i/lub zbyt mała ilość przyjmowanych płynów, przede wszystkim czystej wody mineralnej. Dodatkowo brak ruchu, wiele godzin spędzonych przed telewizorem, czy komputerem, niehigieniczny tryb życia, duża ilość papierosów i alkoholu, mała ilość snu, jak i częsty płacz też mogą być przyczyną tychże podkówek. Warto jednak pamiętać, że nasz organizm jest złożony i kiedy coś przestaje działać w środku, daje nam o tym znać na zewnątrz, stąd też zwykłe worki pod oczami mogą być objawem zaburzenia pracy tarczycy, nerek, układu krążenia lub alergii.  Jest kilka zasad, których warto przestrzegać, a powinny przynieść upragnione rezultaty.

  Przed snem warto wypić szklankę wody lub herbatę rumiankową.
 1. Śpij w pokoju wywietrzonym.
 2. Najlepiej żeby w pokoju, w którym będziesz spać, było chłodno.
 3. Dobrze aby głowa podczas snu była uniesiona.
 4. Po przebudzeniu wstań jak najszybciej z łóżka, ruch przyspieszy przepływ krwi i płynów.
 5. Nie bierz ciepłego prysznica, najlepiej naprzemiennie polewaj skórę wodą zimną i ciepłą.
 6. Gorącą kawę zastąp mrożoną, ciepło wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co podkówki będą bardziej widoczne.
 7. Jeśli oczy są podrażnione i zaczerwienione, warto je przemyć solą fizjologiczną.
 8. Warto zmniejszyć ilość soli w naszych potrawach, a zwiększyć ilość spożywanych napoi, najlepiej czystej wody.
 9. Przynajmniej 10-15 min trzeba poświęcić na ruch i ćwiczenia.

Stosując się do tych punktów, na pewno zauważycie różnicę. Wystarczy jedynie nieco zmienić tryb życia, wyjdzie to na lepsze nie tylko naszym oczom, ale również całemu organizmowi. Trzeba jednak pamiętać, że worki pod oczami mogą być objawem chorób, dlatego jeśli utrzymują się długi czas, a Wy nie widzicie powodów dla których nadal znajdują miejsce pod Waszymi oczami, warto się wybrać do lekarza, Na koniec życzę wszystkim braku podkówek pod oczami, wielu godzin snu i braku stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *