JAK ZA POMOCĄ DOMOWYCH SPOSOBÓW USUNĄĆ PRZEBARWIENIA?

Jeśli masz problemy z trądzikiem albo lubisz się opalać, to zapewne nie obce są Ci drobne plamki na twarzy. Jak wiadomo opalanie pomaga się pozbyć trądziku, ale zarówno opalanie jak i sam trądzik mogą pozostawiać po sobie przebarwienia. Aby je zakryć, często stosujemy, korektory, podkłady czy pudry, które nierzadko zatykają pory, przywracając problem trądziku. I koło się zatacza. Oczywiście problem przebarwień może istnieć niezależnie od innych problemów skórnych. Niezależnie od przyczyn powstania plamek na twarzy, polecam wypróbować kilka domowych sposobów na to, jak sprawić aby przebarwienia stały się jaśniejsze lub zupełnie niewidoczne.

  1. Jednym ze sposobów na pozbycie się plamek może być maseczka powstała ze startego ogórka i soku z cytryny. Papkę nakładamy miejscowo na twarz i wmasowujemy w skórę.
  2. Spróbuj nakładać na przebarwione miejsca sok z ziemniaka.
  3. Kolejnym sposobem jest napar z rumianku. Zalej jedną torebkę połową szklanki wody, a następnie dodaj sok z jednej cytryny. Takim tonikiem przemywaj plamki dwa razy dziennie.
  4. Możesz również zrobić kompresy z maślanki i nakładać je na twarz za pomocą wacika.
  5. Dodatkowo polecam zajrzeć do artykułów: Toniki własnej roboty, Maseczki z „ogródka”oraz Maseczki z pomarańczy, ponieważ tam również znajdziecie porady jak pozbyć się przebarwień. Jeżeli natomiast chcecie rozjaśnić całą twarz, a nie tylko punkty, to warto przeczytać coś na temat Domowego rozjaśniania twarzy.

Trzeba wiedzieć, że domowe sposoby są skuteczne tylko na lekkie przebarwienia, kiedy mamy do czynienia z większym problemem warto wybrać się do drogerii po różne specyfiki rozjaśniające, bądź od razu do specjalisty. Teraz wakacje się już kończą, a wraz z nimi gorące miesiące, ale kiedy słońce jeszcze mocno świeci to warto pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem, które skutecznie będą zapobiegać powstaniu przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *