Piękne stopy domowymi sposobami, cz.III maseczki

Po kąpielach i peelingach pora na maseczki, czyli wykończenie naszej pracy nad stopami.  Dzięki takim zabiegom sprawimy, że stopy poczują się lekko i przyjemnie, tak jak ich właściciele. Nie ma się więc co rozdrabniać, życzę miłej lektury i trafionych przepisów.

  1. Na pierwszy rzut – banan. Wystarczy go rozgnieść i wymieszać z 3 łyżkami serka homogenizowanego. Następnie to co powstało nakładamy na stopy na 15 min.
  2. Jeżeli lubicie pietruszkę, miętę i twarożek, to ten przepis jest idealny nie tylko dla stóp. Najpierw należy posiekać świeżą natkę pietruszki oraz listki mięty, a następnie wymieszać z twarożkiem. Ilość ostatniego składnika, zależy od tego ile jest ziół, trzeba pamiętać tylko o tym, że papka ma być gęsta. Specyfik ten nakładamy na stopy na 20 min.
  3. Jeżeli chcesz zmiękczyć skórę, zrób okład z ziemniaka! Wystarczy, że ugotowanego ziemniaka rozgnieciesz na papkę i nałożysz na stopy. Dla lepszego efektu nałóż dodatkowo folię.
  4. Dla odżywienia stóp, proponuję zastosować maseczkę z: szklanki mleka i płatków owsianych (taka ilość, aby wchłonęła mleko, a z płatków zrobiła się gęsta papka). Na początek trzeba zagotować mleko. Po ściągnięciu z ognia, dodajemy płatki i czekamy aż wszystko trochę ostygnie. Po danym czasie nakładamy papkę na stopy i cieszymy się 20 min relaksu.
  5. Coś co ja osobiście uwielbiam to maseczka z dodatkiem kakao. Wystarczy jedna jego łyżka oraz łyżka masła, można dodać też odrobinę soku z cytryny. Całość mieszamy i nakładamy na stopy na 15 min. Nie dość, że będą odżywione, to jeszcze ten zapach!

Dbać o stopy można naprawdę na wiele sposobów, ale dlaczego nie uciekać się do tych naturalnych? Nasze stopy tego potrzebują i z pewnością wynagrodzą te starania swoją dobrą kondycją, a więc i naszą. Próbujcie więc kąpieli, peelingów i maseczek, bo naprawę warto :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *