Co zrobić żeby ograniczyć powstawanie pryszczy?

Wystarczy zastosować się do kilku metod, które w żaden sposób nie utrudniają nam życia, a jedynie pomagają dbać o cerę. Niekiedy już samo postępowanie jest w stanie ograniczyć ilość wyprysków na twarzy bez stosowania jakichkolwiek kosmetyków.

  1. Zwykły ręcznik możesz zastąpić tym papierowym. Dzięki temu bakterie nie będą się utrzymywały na tkaninie, a przy następnym użyciu nie będą „wędrować” na twarz.
  2. Często zmieniaj pościel, szczególnie poszewkę na poduszkę. Wiadomo, śpiąc wycieramy twarz, a następnym razem bakterie przenosimy powtórnie na skórę.
  3. Oprócz zmieniania dobrze jest też często wietrzyć pościel, nawet codziennie. A ileż przyjemniej będzie wtedy spać!
  4. Nie bez powodu mawiano, że częste mycie skraca życie. Stosowanie kosmetyków o pH innym niż pH naszej skóry, sprawia, że łatwiej dochodzi do zakażeń bakteryjnych. Skutek- więcej pryszczy. Stosuj więc mydła i kosmetyki, które mają pH 3,5-5,5.
  5. Dbaj o nawilżenie skóry. Pryszcze dobrze jest wysuszyć, ale kiedy nasza skóra będzie zbyt sucha, będzie wytwarzać więcej sebum, które będzie zatykać pory. Takie miejsca stanowią dobrą pożywkę dla bakterii, a konsekwencją tych działań będzie powstanie pryszczy.
  6. Jedz cebulę i czosnek- działają silnie bakteriobójczo. Jeśli akurat będziesz mieć dzień wolnego, możesz przekroić cebulę na pół i przetrzeć nią twarz. Kuracja daje najlepsze efekty kiedy stosuje się ją regularnie dwa razy dziennie. I wbrew pozorom- wcale nie pozostawia przykrego zapachu na twarzy.

Powyższe metody na pewno całkowicie nie wyeliminują pryszczy z Waszych twarzy, ale na pewno pomogą je zredukować. Później już prosta droga do całkowitego pozbycia się wyprysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *