JAK DBAĆ O SKÓRĘ ZIMĄ?

Mamy już grudzień. Na dworze jest biało i pięknie, a z szaf wyciągnęliśmy już ciepłe kurtki, szaliki i czapki. Tylko co z tymi częściami naszego ciała, które ciągle są narażone na negatywne działanie zimna? Mam na myśli głównie twarz, ale jak wiadomo często zdarza nam się chodzić bez rękawiczek, bo trzeba znaleźć w kieszeni/torebce klucze, portfel, telefon, trzeba zapłacić za gazetę czy kawę i wymieniać tak można w nieskończoność. Co prawda mikołajki już minęły, ale sprawmy naszej skórze przedświąteczny prezent i zadbajmy i jak najlepszą jej kondycję.

W zimie nie wystarczą tylko domowe sposoby, aby odpowiednio zadbać o skórę, Należy pamiętać o kremach, najlepiej tych przeznaczonych na tę porę roku.

  1. Przed nałożeniem kremu trzeba pamiętać o oczyszczeniu twarzy, bo na „brudnej” skórze krem niczego dobrego nie wskóra.
  2. Oprócz codziennego nawilżania, przynajmniej raz w tygodniu dobrze jest wykonać maseczkę nawilżającą, a tym samym ochronną.
  3. Nawilżanie nie powinno odbywać się tylko od zewnątrz, dlatego powinniśmy zainwestować w duże ilości napojów, najlepiej wody.
  4. Warto również zmienić tonik, na taki, który nie zawiera alkoholu, gdyż ten tylko dodatkowo przesusza skórę.
  5. I nie zapominajmy o balsamie do ust, stosowanym koniecznie przed każdym wyjściem z domu.

O odpowiednie nawilżanie twarzy, pomogą nam zadbać poniższe maseczki:

  1. Najprostszą maseczką, która poprawi kondycję skóry, będzie ta powstała z kefiru bądź śmietany, najlepiej gęstej, żeby nie spływała z twarzy. Do tego składniku nie trzeba już nic dodawać, wystarczy nałożyć na twarz na ok. 15 min.
  2. Winogrona, któż z nas ich nie lubi. Wystarczy kilka, kilkanaście winogron rozgnieść widelcem i nałożyć na twarz, a po upływie 10-15 min ściągnąć wszystko chusteczką i przemyć twarz tonikiem.
  3. Raz na jakiś czas warto też zafundować naszej twarzy maseczkę z mango. Miąższ z tego owocu rozgniatamy i dokładnie mieszamy ze śmietaną. Zmywamy z twarzy po upływie 20-30 min.

Zimą warto też szczególnie zadbać o dłonie,  stopy i usta ponieważ i one są narażone na szkodliwe działanie mrozu. Oprócz ciepłego ubioru, starajmy się też zadbać o kondycję naszej skóry, poprzez nakładanie różnych specyfików, które sprawią nam dodatkowo masę przyjemności i odprężą po ciężkim dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *