Jak szybko, domowym sposobem pozbyć się pryszczy?

Zapewne wiele z Was boryka się z problemami „nieproszonych gości” na twarzy, pojawiających się akurat dzień przed ważnym spotkaniem, randką, imprezą lub innym wydarzeniem, na którym chcemy dobrze wypaść. Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ale jeśli mamy do czynienia z pojedynczym incydentem to mi zawsze pomagają dwa proste działania.

  1. Szybka miejscowa maseczka z cynamonu.
    Do wykonania tej maseczki będziemy potrzebować zwykłą wodę mineralną oraz cynamon – coś co chyba każdy posiada w domu, a nawet jeśli nie, to kosztuje to grosze. Na mały talerzyk sypiemy trochę cynamonu, do tego dodajemy pół łyżeczki wody mineralnej i mieszamy (bardzo dobrze do tego celu sprawdza się zwykły patyczek kosmetyczny) do powstania papki. Cynamonu oraz wody zawsze można dodać, tak aby uzyskać idealną konsystencję (ja preferuję tę bardziej płynną, ponieważ lepiej się nakłada na twarz). Kiedy maseczka jest już gotowa, to również za pomocą patyczka, nakładamy ją miejscowo na naszą zmianę.
    UWAGA! Może bardzo piec, ale jeśli wytrzymamy w tym stanie ok. 5 min- to wystarcza, poza tym, po tym czasie już nic nie czuć.
    Cynamon zmywamy z twarzy. Jeśli miejsce, które posmarowaliśmy będzie bardziej czerwone- nic się nie dzieje, zaczerwienienie wkrótce zniknie, a aby mu w tym pomóc stosujemy krok drugi.
  2. „Tonik” solny
    Gotujemy wodę, tak na pół szklanki. Później zostawiamy ją na jakiś czas, aby trochę wystygła. Kiedy będzie letnia, dodajemy do niej pół łyżki soli i dokładnie całość mieszamy. Takim tonikiem przemywamy miejsca, w których pojawił się nasz „gość”. Przemywać można dość często, zależnie od potrzeby.

Taka kuracja działa wyłącznie wtedy, kiedy stosujemy ją bezpośrednio po pojawieniu się wyprysku. Wiadomo, że każdy ma inną cerę, więc to co działa u mnie, u kogoś innego może nie przynieść większych rezultatów, nie mniej jednak polecam ten sposób, bo jest tani, szybki w przygotowaniu, przetestowany i skuteczny- na pewno u części osób!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *