Kąpiel w wannie może wysuszyć skórę

Kąpiel w wannie może wysuszyć skórę. Co zrobić, aby ten codzienny rytuał nie szkodził cerze

Chyba każdy wie jak przyjemna jest kąpiel wannie. Jednak długie przebywanie w ciepłej wodzie nie sprzyja skórze. Jeśli lubisz swoją skórę warto korzystać z niej nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Częsty i długi relaks w wannie źle wpływa na skórę, osłabia lipidową barierę ochronną skóry przez co staje się ona przesuszona i szorstka. W efekcie może być bardziej podatna na alergie i podrażnienia. Kąpiel wannie nie jest też wskazana z celów praktycznych, ponieważ zużywa się o o 20-30 procent wody więcej.

Używaj delikatnych kosmetyków

Jeśli gorąca kąpiel czy długi prysznic to warto unikać mydła, a zastąpić je żele z delikatnymi składnikami myjącymi oraz substancjami nawilżającymi. Wpływają one łagodząco i odżywczo na skórę. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest używanie olejków do kąpieli, dzięki ich stosowaniu nie trzeba używać balsamu do ciała po wyjściu z wody.

Masaż pod prysznicem

W czasie kąpieli pod prysznicem warto zafundować skórze masaż. Można to zrobić na przykład za pomocą naprzemiennego chłodnego i ciepłego natrysku. Ciepły strumień wody rozluźni mięśnie i rozszerzy naczynia włosowate natomiast zimny zadziała w odwrotny sposób. Dzięki takim zabiegom zostanie pobudzone krążenie w skórze i łatwiej wchłonie ona składniki balsamu odżywczego. Podobne działanie ma energiczny masaż szorstką gąbką lub rękawicą. Zazwyczaj po nim można odczuć ulgę bo działa rozluźniająco i pobudzająco, a w stanach napięcia nerwowego wręcz tonizująco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *