Oczyszczenie twarzy szybko i tanio

Wielu z nas ma problem z cerą, a więc potrzebne jest odpowiednie oczyszczenie. Można pójść do kosmetyczki albo wykonać je samemu. Jeżeli nasza cera jest bardzo zanieczyszczona, na początek radzę się wybrać do gabinetu kosmetycznego, a dopiero później działać na własną rękę, aby utrzymać efekt. Bardzo ważne wtedy jest też stosowanie peelingów, ale dzisiaj chcę się skupić na maseczkach oczyszczających, więc poniżej zamieszczam kilka przepisów.

  1. Wiele się mówi o zbawiennym wpływie drożdży na cerę. Aby zrobić maseczkę z tego specyfiku, potrzebujemy: 3 dag drożdży i kilka kropel ciepłego miodu. Dodatkowo, jeżeli nasza cera jest sucha, można dodać parę kropel oliwy, myślę że 3 wystarczą. Papkę nakładamy na twarz i trzymamy przez 15 min, po czym zmywamy letnią przegotowaną wodą. Maseczka zwęża pory, działa oczyszczająco i łagodząco.
  2. W innym artykule  opisałam już wpływ cebuli na naszą cerę, ale oprócz przecierania nią twarzy można też zrobić z niej maseczkę z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Cebulę gotujemy i rozcieramy na miazgę. Dodajemy ok. łyżkę mąki ziemniaczanej, zależnie od wielkości cebuli, tak aby uzyskać papkę, którą następnie nakładamy na twarz i trzymamy 30-40 min. Po tym czasie zmywamy, najlepiej herbatą rumiankową.
  3. Warto też zastosować maseczkę ziołową. Składniki potrzebne na jej przygotowanie to ziele bratka trójbarwnego (1-2 łyżki) oraz mleko (letnie), którym zalewamy bratka i mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Taką papkę nakładamy na ok. 20 min na twarz i po tym czasie przemywamy ciepłym naparem z rumianku.

Oto jak tanim kosztem można oczyścić twarz i o nią zadbać. W następnym artykule zamieszczę kilka przepisów na domowe peelingi, które warto zastosować wraz z którymiś maseczkami, zamieszczonymi wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *