Bądź zdrowa i trzymaj formę zimą by zakwitnąć na wiosnę

Bądź zdrowa i trzymaj formę zimą by zakwitnąć na wiosnę. Kilka porad jak utrzymać dobrą kondycję przez zimową szarość

Jeszcze przed nami kilka miesięcy zimy. Codzienna szarość oraz zimno wpływają na obniżenie nastroju i niezadowolenia z jakości własnego życia. Warto w tym okresie szczególnie zadbać o siebie, by nie mieć problemów na wiosnę z powrotem do szczupłej sylwetki.

Moda na zdrowy styl życia
Nie zawsze podążanie za modną dietą jest korzystne, dlatego warto zachowywać w takich wypadkach zdrowy rozsądek. Ostatnio na topie jest moda na zdrowy tryb życia, więc warto spotykać się z ludźmi, którzy wcielają ten trend w życie. Warto uprawiać codzienny ruch na przykład jogging w parku oraz dbać o jedzenie. W ramach tego stylu polecamy Slow Food. To w odróżnieniu od fast foodów zdrowie jedzenie przygotowane we własnej kuchni. Warto w swoim otoczeniu odszukać ludzi, którzy preferują ten styl, aby umacniać się w dobrych nawykach.

Slow life, czyli gromadzenie energii

W utrzymaniu dobrego samopoczucia i nie zajadanie szarych, jesiennych wieczorów jest idea Slow Life. Propagatorzy wolnego stylu życia twierdzą, że paradoksalnie, otoczenie nowymi technologiami przyśpiesza nasze życie. Warto zatem zatrzymać się na chwilę i odnaleźć spokój i wewnętrzną harmonię. Główne założenia Slow life to: zwolnienie tempa życia, pielęgnowanie relacji z innymi osobami, postawienie na rozwój duchowy oraz życie w zgodzie ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *