Makijaż trwały przed, w trakcie i po

Makijaż trwały jest z pewnością bardzo dobrym pomysłem dla wielu osób, jednak nie każdy decyduje się na zafundowanie sobie permanentnych kresek, stanowiących pewną formę tatuażu. Jest to bowiem zabieg, z którym w dalszym ciągu wiążą się liczne wątpliwości i na temat którego wielu ludzi nie ma praktycznie żadnej wiedzy.

Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że do wykonania tego makijażu używa się barwników, tak jak w przypadku tradycyjnego tatuażu, jednak nie są one chemiczne. To substancje ziołowe, które zostają wprowadzone dość płytko pod skórę, ponieważ do mniej więcej dwóch trzecich warstwy naskórka. Dzięki temu taki rysunek utrzymuje się na naszej twarzy przed około trzy do pięciu lat, a nie jak tradycyjny tatuaż całe życie.

Jak się przygotować?

Kiedy zdecydujemy się już na wykonanie makijażu musimy znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny oraz przygotować się do wykonania zabiegu. Nie jest to kwestią trudną, ponieważ jedynie makijaż trwały ust wymaga, aby trzy dni przed i trzy dni po przyjmować specjalny lek przeciw opryszczce, przepisywany przez lekarza. Należy również odpowiednio nastawić się psychicznie. Co prawda wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu, jednak nie wszyscy są odpowiednio odporni i w niektórych przypadkach może pojawić się uczucie dyskomfortu, pieczenia, kłucia.

Jak wygląda sam zabieg?

W pierwszej kolejności pacjentkę maluję się „na brudno”, aby sprawdzić i dokładnie ustalić wygląd przyszłych kresek. Następnie należy precyzyjnie zmyć makijaż i zdezynfekować skórę. Wówczas można wykonać właściwy już tatuaż. Jest to etap stosunkowo pracochłonny, ponieważ pomalowanie każdej części, czy to oka, czy brwi, czy ust zajmuje około godziny.

Co się dzieje po?

Zdarza się, że po zabiegu na twarzy pacjentki pozostają lekkie blizny. Jest to możliwe, jednak wynika z nieumiejętnego użycia narzędzi i zbyt głębokich wkłuć. W większości przypadków jednak, kiedy decydujemy się na wizytę u specjalisty nie ma mowy o takich pomyłkach. Wówczas należy przede wszystkim dbać o odpowiednią pielęgnację, mianowicie stosować polecone kremy, unikać siłowni, solarium, nadmiernego słońca i efekt będzie taki, jakiego oczekiwaliśmy.

Nie zapominajmy jednak, że pomimo, iż makijaż permanentny nie utrzymuje się na naszym ciele całe życie, jak zwykły tatuaż, to i tak wiążemy się z nim na kilka lat. Dobrze jest więc odpowiednio przemyśleć swoją decyzję,by być jej pewnym i niczego później nie żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *