Najczęściej zadawane pytania na temat makijażu permanentnego

Makijaż permanentny staje się jednym z popularniejszych zabiegów kosmetycznych, jakim poddają się kobiety w ostatnim czasie. Wiele osób jednak w dalszym ciągu posiada znikomą wiedzę w tym temacie, dlatego poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania wraz z treściwymi na nie odpowiedziami.

Czy zabieg sprawia ból?

Odpowiedź na to pytanie jest w pewnym stopniu uzależniona od konkretnej osoby. Każdy bowiem posiada inny poziom odporności na ból i inaczej będzie go odczuwać. Zabieg jednak wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Stosuje się najczęściej kremy lub żele, które powodują, że poziom komfortu znacznie wzrasta.

Często w profesjonalnych salonach używa się również znieczulenia dentystycznego, które dodatkowo sprawia, iż krwawienie jest dużo słabsze, kiedy decydujemy się na przykład na makijaż permanentny ust. Co więcej, ból może łagodzić również aspiryna lub ziołowe suplementy, a także czosnek.

Przez jaki czas makijaż pozostaje na skórze?

Znów należy powiedzieć, iż jest to kwestia indywidualna. Zależy od tego, na jakiej części naszej twarzy makijaż został wykonany, jakich użyto barwników i przede wszystkim, jak my sami na nie reagujemy. Uogólniając można stwierdzić, iż jego trwałość wynosi od trzech, do nawet pięciu lat. Zaleca się jednak odświeżanie koloru, co mniej więcej 12 do 24 miesięcy, aby makijaż wyglądał świeżo i schludnie.

Ile czasu trwa zabieg?

Wykonanie makijażu permanentnego jest dość pracochłonne, gdyż wymaga przede wszystkim niezwykłej precyzji. Średni czas, jaki trzeba wygospodarować na każdy element ciała, czyli na przykład oko, brew wynosi około godziny. Cały zabieg zajmuje zatem mniej więcej od dwóch do trzech godzin. Należy pamiętać, iż przed przystąpieniem do nakładania pigmentu odbywa się etap testowy, czyli malowanie kształtów na skórze zwykłą kredką, aby klientka mogła w pełni go zaakceptować.

Jak dużo trzeba zapłacić?

Ceny zabiegów uzależnione są od konkretnego gabinetu a także miasta, w którym decydujemy się na wykonanie makijażu. Średnio wynoszą one od 300 do nawet 1000 zł w zależności od tego, jaką część twarzy chcemy poddać trwałej pigmentacji. Nie sugerujmy się jednak wyłącznie ceną przy wyborze salonu, ponieważ zabieg ten wymaga pewnych umiejętności i powinien zostać przeprowadzony w sposób profesjonalny, a to często wymaga abyśmy zapłacili trochę więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *