Ponadczasowy makijaż smoky eyes

Niektóre z pań, nie wyobrażają sobie swojego dnia, bez makijażu. Szczególnie, jeśli mają się pokazać w towarzystwie. Starannie wykonany make-up to w tym przypadku gwarancja doskonałego wyglądu i jeszcze lepszego samopoczucia, a przecież o to właśnie chodzi przy każdym takim „wyjściu”.

Co to jest smoky eses?

Makijaż smoky eyes od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością i jest bardzo dobrym sposobem na zyskanie eleganckiego oraz zalotnego spojrzenia. Jest bardzo często stosowany przez gwiazdy i celebrytki, a nadaje się dla każdej kobiety i może być z powodzeniem stosowany na różne okazje. Chcąc olśniewać „przydymionym okiem” musimy dobrze dobrać kolorystykę i wykonać makijaż, który będzie współgrał z owalem twarzy oraz kształtem oczu, a nie stanowił nienaturalną maskę. Początkowo może wydawać się to trudne, jednak z czasem dojdziemy do wprawy i makijaż smoky nie będzie stanowił dla nas żadnego problemu.

Dla kogo makijaż typu smoky eyes?

 

Teoretycznie każda kobieta może malować się w typie smoky, jednak ważne, aby samemu dobrze czuć się w takiej osłonie. Makijaż ten pozwala wydobyć naturalną głębię spojrzenia oraz uwydatnić jego zalotny charakter, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet chcących przede wszystkim kusić i uwodzić. Mimo swojej wyrazistości nie jest zbyt wyzywający i doskonale pasuje nawet do delikatnej urody.
Chcąc wykonać makijaż smoky eyes koniecznie musimy pamiętać o jednym, mianowicie wyraziście podkreślone oko staje się głównym punktem skupiającym uwagę, dlatego warto zrezygnować z mocnego podkreślania ust. W tym przypadku zamiast soczystej czerwieni lepiej wybrać stonowane beże lub róże, które można delikatnie ożywić błyszczykiem.

Makijaż smoky eyes krok po kroku

 

Bazę makijażu smoky eyes stanowią cienie do powiek. Klasyczne przydymione oko ozdobione jest różnymi odcieniami czerni i szarości, jednak w różnorodnych stylizacjach możemy spotkać pewne odstępstwa od tej reguły. Najczęściej spotykanymi akcentami kolorystycznymi w makijażu smoky eyes są granaty i fiolety, oraz zieleń, jednak dobór kolorów uzależniony jest od barwy naszej tęczówki i musi z nią ściśle harmonizować.
Klasyczny i ponadczasowy smoky eyes wykonamy z pomocą cieni do powiek koloru grafitowego, cielistego i szarego, a bazy pod cienie, czarnej kredki do oczu oraz wodoodpornego i wydłużającego rzęsy tuszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *