Znaczenie wyglądu w życiu kobiety

Zdarza się coś takiego jak bezwyrazowy efekt naszego wyglądu. Niekoniecznie to musi nas osobiście dotykać, czym będzie brak urody. Szczególnie ceniona uroda u kobiet może być tragedią jeżeli owa pani w ogóle jej nie posiada. Co wtedy ma zrobić, jeżeli nic nie potrafi wyciągnąć jej ładnych oczu, uwydatnić dużych ust, tak aby były pociągające. Nieraz uroda sama sobie nakreśli drogę w naszym życiu i żadne kosmetyki na nią nie zadziałają jak ona sama na siebie. Kobieta bez urody to nie znaczy, że jest to osoba nie dbająca o siebie. Określenia tego używamy, jeżeli kobieta nie jest za ładna i nie ma nić uroczego w sobie. Warto jest więc odróżnić to od siebie. Możemy być nie wiem jakie bogate, ale urody za nic nie kupimy. Także jednej jest ona pisana od urodzenia, a drugiej kobiecie zupełnie nie. Wiele osób bez tego czegoś próbuje nadrobić mocnym makijażem, czy efektownym modnym ubiorem. Jednak przechodzi to w szpan i brak estetyki, dlatego orientujmy się gdzie są pewne granice aby jeszcze bardziej nie upaść.

Inną odmianą zjawiska będzie niezbyt efektowny styl bycia. Są ludzie, którzy choć posiadają urodę to nie potrafią jej wyeksponować. Co to znaczy wyeksponować swoje atuty? Po prostu być sobą i nie udziwniać stroju w jakim się chodzi na co dzień. Przecież nie jesteśmy lalkami barbie, dlatego najlepiej jest być sobą. Wiele jednak osób znanych i lubianych nie potrafi dobrze wyglądać i uroda na tym cierpi, gdyż zakładamy stroje niezbyt modne, albo też źle dobrane. Są osoby, które mają urodę ale nie dobierają odpowiedniego makijażu, i zbyt ciężkie kreski na oczach tylko straszą. Na pierwszy rzut oka zastanawiamy się czy nie mamy styczności z potworem.

Choć może być to śmieszne, to jednak wielu ludzi nie radzi sobie ze stylistyką, przy czym uroda podupada pierwsza. Gdyby więc nie styliści, to na pewno już dawno byśmy wyginęli. Ciągłe potknięcia w dopasowywaniu modnych ubiorów i przesada w dodatkach to kolejna przyczyna braku wyczucia w tym co dla nas dobre bądź nieodpowiednie. Nieraz zbyt długie stanie przed lustrem także nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *