Wszystko o makijażu permanentnym brwi metodą piórkową

Makijaż permanentny jest makijażem stałym, który polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego pigmentu. Sposób nakładania owego barwnika jest podobny do tego, który stosuje się przy tatuowaniu. Efekt utrzymuje się około 2-5 lat. Wykorzystywany jest głównie w okolicach ust, oczu i brwi. Dowiedz się więcej o makijażu permanentnym brwi metodą piórkową.

Małe, ale znaczące

Brwi są niewielkim, jednak bardzo ważnym elementem twarzy. To od nich przecież zależny jest wyraz twarzy. To one, ich grubość, kształt, długość, ułożenie sprawiają, że inni mogą odczytać nasze emocje – złość, zdziwienie, zaciekawienie, zastanowienie. Dzięki nim wiemy, czy ktoś patrzy na nas w sposób łagodny, czy też surowy.

Czasem jednak jest tak, że brwi, które rosną naturalnie, swobodnie nie wyglądają estetycznie. Są zbyt ciemne, ułożone zbyt blisko siebie, zbyt grube, zbyt krzaczaste, czy zbyt uniesione ku górze. Co wtedy? Korzystamy z różnych sposobów regulacji – usuwamy włoski, które zakłócają harmonię, pogrubiamy je, czy wydłużamy optycznie – używamy specjalnych kredek i cieni. A co, gdy codzienna pielęgnacja zajmuje zbyt wiele czasu, jest zbyt trudna i chcemy trwale wyregulować i wymodelować brwi? Odpowiedź jest prosta – pora na makijaż permanentny brwi.

Korygowanie brwi metodą piórkową

Zabieg ten wykonuje się przy użyciu narzędzi jednorazowych. Są to płaskie igły, które połączone zostały w piórka. Cechą tego zabiegu jest bezpieczeństwo, gdyż wykonuje się go w sterylnych warunkach, bez igieł wielokrotnego użytku. Wykorzystywane piórka delikatnie, bezinwazyjnie i niemalże bezkrwawo wprowadzają barwniki pod skórę.

W porównaniu z tradycyjnym makijażem permanentnym, który wykonywany jest przy użyciu drgających igieł, metoda piórkowa niemalże całkowicie wyeliminowała ból. Zabieg trwa też krócej, a poza tym gojenie okolicy poddanej zabiegowi przebiega szybciej. Dodatkowym plusem jest fakt, że obrzęki są niewielkie i znikają już po kilku godzinach – substancje barwiące wprowadzane są płytko, w sam naskórek, skóra właściwa nie zostaje uszkodzona.

Zalety zabiegu

Makijaż permanentny wykonywany metodą piórkowo-kreskową ma wiele zalet:

  • Pozwala na rekonstruowanie i uzupełnianie włosów brwi
  • Jest niemalże bezbolesny
  • Obrzęk jest minimalny, a czas gojenia krótki
  • Sam zabieg trwa krótko, a efekt utrzymuje się kilka lat, gdyż z upływem czasu barwnik złuszcza się z naskórkiem
  • Gwarantuje bardzo naturalny wygląd

Wskazania do zabiegu

Makijaż ten dedykowany jest zarówno tym osobom, które po prostu nie mają czasu i cierpliwości, by codziennie regulować i pielęgnować brwi, ale także i tym, których brwi z różnych powodów nie wyglądają zbyt dobrze (choroba, oparzenie itp.). Metoda ta daje bardzo naturalny efekt, stąd też czasem jest wybawieniem dla osób, których los w różny sposób doświadczył. Cieszy się dużą popularnością i miejmy nadzieje, że będzie coraz bardziej popularna, także w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *