WALKA Z ŁUPIEŻEM DOMOWYMI SPOSOBAMI CZ. II

Jeśli po zastosowaniu poprzednich przepisów nie widzicie rezultatów- nie przejmujcie się. Nie na każdego wszystko działa, czasem potrzeba naprawdę wielu prób, aby znaleźć specyfik dla siebie idealny. Ułatwiając Wam te poszukiwania, publikuję kolejne przepisy na to, jak w szybki i przede wszystkim domowy sposób pozbyć się ciężkiego problemu z głowy. 

  1. W leczeniu łupieżu może pomóc sok z buraków cukrowych, który to mieszamy z octem kosmetycznym i taką miksturę wcieramy w skórę głowy.
  2. Jabłka to owoce chyba najczęściej przez nas kupowane. Oprócz ich walorów smakowych, możemy je również wykorzystywać w kosmetyce naturalnej. Sok z jabłek pomaga zwalczyć łupież, wystarczy tylko zmieszać 2 łyżki takiego soku z 2 łyżkami ciepłej wody i powstałą ciecz wmasować w skórę głowy. Zmyć należy po 15 minutach. Taki zabieg powinno się wykonywać 2-3 razy w tygodniu, aby przyniósł oczekiwane rezultaty.
  3. Gdybym miała powiedzieć o jakim składniku piszę najczęściej pewnie byłoby to kurze jajko, bo i teraz będzie o nim mowa. Aby pomogło ono w walce z łupieżem, wystarczy 2 jajka zmieszać z dwoma łyżkami wody, wymieszać i wmasować w głowę. Specyfik należy zmyć po 10 minutach. Trzeba pamiętać, że jajko może rozjaśnić włosy, więc nie każdy będzie mógł zastosować taką kurację.
  4. Ostatnim dziś przepisem, będzie wykorzystanie mikstury zawierającej tymianek. Mianowicie, dwie płaskie łyżki suszonego tymianku, należy zalać dwoma szklankami gorącej, ale nie wrzącej wody. Przykrywamy napar i zostawiamy go na ok. 10 min. Po tym czasie wywar należy przecedzić i poczekać aż przestygnie do temperatury pokojowej. W międzyczasie myjemy włosy, a następnie nakładamy na nie połowę naparu i wmasowujemy w skórę głowy. Nie należy spłukiwać. Drugą połowę mikstury wkładamy do lodówki- do następnego użycia. Cały proces należy powtarzać 2 razy w tygodniu.

Istnieje naprawdę wiele domowych sposobów na większość problemów ze skórą, czy to tą na twarzy, głowie lub choćby stopach. Czasem – wiadomo, domowe sposoby nie pomogą. Jednak zanim wybierzemy się do lekarza, warto wypróbować kilka tańszych sposobów, bo być może okażą się skuteczne niczym drogie leki z apteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *