WALKA Z ŁUPIEŻEM DOMOWYMI SPOSOBAMI CZ.I

Mało kto lubi o tym rozmawiać, ale wiele ludzi ma problem z łupieżem. Może on być spowodowany wieloma czynnikami, jednak zawsze sprawia, że czujemy się niezręcznie, kiedy z naszej głowy pada, niczym śnieg z chmury. Zazwyczaj noszenie ciemnych koszulek odpada całkowicie, a przecież jest tyle świetnych rzeczy w takich właśnie kolorach. Dziś i w następnym poście, przedstawię Wam kilka sposobów, dzięki którym łupież nie będzie już barierą w kontaktach towarzyskich i w sklepie na zakupach.

    Jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów jest wcieranie w skórę głowy soku z połowy cytryny. Masaż powinien trwać ok. 10 min, po tym czasie przemywamy głowę wodą i myjemy szamponem przeciwłupieżowym. Rezultaty będą widoczne, przy codziennym stosowaniu, już po 10 dniach.

  1. Łupież powstaje na skutek przesuszenia skóry głowy, warto więc ją „naoliwić”. Podgrzewamy oliwę i wmasowujemy ją w skórę. Zostawiamy na 15min, po czym przeczesujemy włosy energicznymi ruchami i myjemy szamponem.
  2. O olejku rycynowym już wspominałam, jest on skuteczny również w walce z łupieżem. Na umytą skórę głowy nanieś olejek, owiń głowę ręcznikiem i zostań tak przez 30 min. Po tym czasie umyj dokładnie włosy, aby nie pozostał na nich tłusty nalot.
  3. Można wykorzystać również pokrzywę. Przygotowujemy napar z suszu z pokrzywy (2 łyżki stołowe na szklankę gorącej wody). Po jego ostudzeniu przemywamy nim włosy, zaraz po tym jak umyjemy je szamponem.
  4. Świetnym sposobem będzie również zastosowanie jogurtu naturalnego. Wystarczy wetrzeć go w skórę głowy, owinąć ją ręcznikiem i pozostawić na 50-60 min. Następnie przemywamy włosy letnią wodą i myjemy szamponem.

Z każdym problemem, który sprawia, że czujemy się mniej pewni siebie trzeba walczyć. Łupież jest jednym z takich problemów, bo wygląda po prostu nieestetycznie. Niedługo kolejne przepisy, zachęcam do zapoznania się z nimi i wypróbowania ich, bo być może obejdzie się bez droższych szamponów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *