Szybkie przepisy na peeling domowej roboty

Domowe upiększanie, szczególnie twarzy, nie może się obyć bez porządnego wypolerowania naszej buźki. Jako że obiecałam dodać kilka przepisów na domowe peelingi, a że ze zobowiązań (które w tym przypadku są również przyjemnością) się wywiązuję, to zamieszczam kilka przepisów poniżej kilka przepisów.

  1. Najprostszy peeling, jaki zdarzyło mi się robić i często go powtarzam, zawiera takie składniki jak mydło w płynie i cukier. Po prostu należy je ze sobą wymieszać i nałożyć na twarz kulistymi ruchami. Po kilku minutach takiego masażu- zmywamy peeling z twarzy.
  2. Następne zastosowanie cukru jako peelingu, to po prostu zmieszać go z odrobiną wody, tak aby można go było rozprowadzić na ciele.
  3. Wiele razy wspominałam o działaniu miodu na naszą cerę. Więc teraz czas na peeling z tym specyfikiem. Do jego wykonania potrzebne nam będzie po łyżce tych składników: otręby (albo płatki owsiane), mleko i miód. Nic bardziej banalnego jak wymieszanie składników (możesz chwilkę zaczekać aż składniki sobą przesiąkną) i zastosowanie jak zwykłego peelingu.
  4. Jeżeli chcemy by nasza skóra ładnie pachniała, możemy zastosować peeling z… ananasa :) Możemy użyć świeżego soku lub też zmiksowanego miąższu, który mieszamy z jogurtem naturalnym. Taki specyfik nakładamy na twarz okrężnymi ruchami i trzeba pamiętać, aby nie trzymać go zbyt długo na skórze.

Peelingi opisane w punkcie pierwszym i trzecim są polecane szczególnie (ale nie tylko!) do cery tłustej. Natomiast każdy z nich ma na celu oczyścić naszą buzię i sprawić, że będzie wyglądała świeżo każdego dnia :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *