SPOSOBY NA OPUCHNIĘTE OCZY

Panie dobrze o tym wiedzą, że niekiedy po nieprzespanej nocy lub po długim czasie pracy przed komputerem, nasze oczy wyglądają fatalnie. Są opuchnięte, robią się tzw. worki. Dziś przedstawię Wam kilka sposobów na to, jak się ich pozbyć szybko, tak aby przed ważnym wyjściem nasze oczy wyglądały świeżo.

  1. Jednym ze sposobów jest włożenie zwykłej łyżeczki do zamrażarki i kiedy będzie wystarczająco zimna, trzeba ją przykładać delikatnie do worków pod oczami. Aby zlikwidować powstałe zaczerwienienie na powiece można użyć zielonej kredki do oczu.
  2. Możemy zrobić szybki, prosty i smaczny kompres. Smaczny bo najpierw robimy czarną herbatę z torebki, a później taką torebkę zawijamy w ręcznik papierowy lub kładziemy na waciku (aby woda nie spływała nam po twarzy) i kładziemy na oczy. Trzeba pamiętać aby torebka nie była zbyt gorąca! Tak samo możemy postąpić z rumiankiem.
  3. Kolejnym sposobem jest nasączenie wacików kosmetycznych świeżym sokiem z ogórka. Waciki kładziemy na skórę pod oczami na ok. 15 min, po czym zmywamy wodą.
  4. Bardzo dobrym sposobem jest też zimny, wyłożony z lodówki plasterek ogórka bądź awokado.

Nie zawsze można się stosować do wszystkich zasad, aby uniknąć podpuchniętych oczu, więc jeśli nie można zapobiegać- trzeba leczyć. Kolejnym razem, opiszę Wam, jak zapobiegać właśnie takiemu stanowi, może więc te dwa artykuły sprawią, że Wasze oczy będą wyglądać dobrze, a Wy przez to bardziej pewni siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *