Przepisy z płatków owsianych

Dziś co nieco o płatkach owsianych. Nie dość że są często wykorzystywane w różnego rodzaju przepisach kuchennych, to dodatkowo możemy je wykorzystać do oczyszczenia naszej cery. Przepisy są banalnie proste, tak samo jak i wykonanie, a koszt – bardzo niski.

  1. Peeling: Wystarczy wziąć garść płatków i dodać ok. 1-2 łyżki ciepłego mleka. Dodatkowo możemy dodać jeszcze łyżkę miodu. Taką masę odstawiamy na 10 min, a następnie nakładamy na twarz (możemy również nałożyć na inne partie ciała) kolistymi ruchami i masujemy. Nie dość że świetnie pachnie, to jeszcze ma niesamowite właściwości nawilżające i łagodzące.
  2. Maseczka: 3-4 garści płatków gotujemy z mlekiem na małym ogniu (mleka powinno być tyle, aby można było uzyskać gęstą papkę- ok. pół szklanki, zależnie od ilości płatków). Ten specyfik trzymamy na ogniu do momentu wrzenia, po czym odczekujemy chwilę, aby papka ostygła. Następnie nakładamy na twarz na ok. 15-20 min.
  3. Maseczka: Do wykonania tej maseczki trzeba zmielić 2 łyżki płatków, następnie dodajemy ubite (najlepiej na nie całkiem sztywną pianę) białko jaja oraz mąkę owsianą (jej ilość zależy od konsystencji papki, tak aby dobrze rozsmarowywała się na skórze). Taką maseczkę nakładamy na twarz i trzymamy do 20 min. Kiedy zaschnie, należy ją delikatnie usunąć chusteczką higieniczną, następnie przemyć twarz ciepłą, a potem zimną wodą. Maseczka ta oczyszcza oraz napina skórę. Nie należy jej jednak stosować częściej niż raz w tygodniu.

Płatki i miód są moimi ulubionymi składnikami w domowych maseczkach, bo wiem że jeśli znajdują się w przepisie, to ten przepis musi być dobry. Zachęcam do wypróbowania, i gwarantuję, że po zobaczeniu efektów nie będziecie mogli przestać stosować płatków na Waszą skórę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *