Piękne stopy domowymi sposobami, cz.II peelingi

Po zmiękczeniu i zrelaksowania naszych stóp w kąpielach wodnych, przychodzi pora na peelingi. Jest ich całe mnóstwo i niektóre, takie jak: peeling kawowy czy cukrowy zostały już opisane w innych artykułach. Nie ma się więc co rozpisywać, pora na przepisy! 

  1. Do pierwszego z peelingów będziemy potrzebować 6 posiekanych orzechów laskowych, które mieszamy z połową szklanki oliwy z oliwek lub zwykłego żelu pod prysznic. Używamy jak zwykłego peelingu.
  2. W kolejnym przepisie muszą się znaleźć: łyżeczka cynamonu, który mieszamy z łyżką cukru, a następnie dodajemy 3 łyżki dosyć gęstego miodu (jeśli nie jest zbyt gęsty dajemy go mniej). Twoim stopom na pewno dobrze to zrobi .
  3. Kolejny przepis z cynamonem radzi wziąć (znów) łyżeczkę cynamonu, pół szklanki cukru i 1/3 szklanki oliwy. Jeśli dodatkowo chcesz rozjaśnić skórę, dodaj sok z cytryny, jeśli jest mała to z całej.
  4. Oczywiście peeling można też zrobić w dosłownie minutę, dodając do swojego ulubionego balsamu albo kremu do stóp sól i wmasowując powstały specyfik w stopy. Oprócz złuszczenia dodatkowo je nawilżysz.

O stopy warto dbać. Często przez obuwie, czy ciągle stojący tryb życia, są bardzo zmęczone i trzeba im to w jakiś sposób wynagrodzić. Polecam, więc zastosować któryś z peelingów i połączyć go dodatkowo z masażem, a jeśli jeszcze mamy osobę, która z chęcią taki masaż wykona, to zrelaksujemy nie tylko stopy, ale odprężymy całe ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *