OLEJEK RYCYNOWY NA PAZNOKCIE, WŁOSY, RZĘSY

Czym jest olejek rycynowy? Jest to gęsta, bezbarwna lub jasnożółta ciecz, która może mieć zbawienny wpływ na naszą urodę. Ma również zastosowanie w mechanice, czy lecznictwie. Jak stosuje się olejek rycynowy? To zależy, na co go stosujemy.

  1. Jeśli masz suchą cerę lub zmarszczki, należy zrobić okład. Skóra zostanie nawilżona i napięta, nawet po umyciu.
  2. Chcesz nałożyć go na włosy? Będzie to zapewne jedna z lepszych odżywek. Sprawi że włosy będą się łatwo rozczesywać, staną się mocniejsze, pełne blasku i będą wyglądać na gęstsze. Na dodatek zmniejsza łamliwość włosów i rozdwajanie końcówek. Jak go zastosować?
    Można go zmieszać z żółtkiem i cytryną (należy pamiętać że w tym połączeniu, możemy rozjaśnić włosy). Jeśli mamy długie włosy bierzemy 1/4 szklanki olejku rycynowego (jeśli krótkie-mniej, proporcje trzeba ustalić samemu, zależnie od włosów), dodajemy żółtko i ok. łyżeczki soku z cytryny (możemy również dodać witaminę A+E). Wszystko dokładnie mieszamy, a następnie lekko podgrzewamy na parze. Później nakładamy na włosy, owijając je ręcznikiem i zostawiamy na przynajmniej godzinę, ale możemy trzymać nawet całą noc.
  3. Jeśli chcemy wzmocnić rzęsy, wystarczy zamienić zwykły tusz na olejek. Jeśli mamy zużyte opakowanie po tuszu, należy je dokładnie umyć i wlać w nie olejek rycynowy. Nakładamy go za pomocą szczoteczki na rzęsy. Należy pamiętać o dokładnym umyciu szczoteczki!
  4. Wiele kobiet chce mieć długie i piękne paznokcie. Problem zaczyna się wtedy, gdy wraz z długością, paznokcie zaczynają się rozdwajać. I na to jest sposób, bowiem tytułowy olejek sprawia że paznokcie wyglądają pięknie, są mocniejsze, wykazują mniejszą łamliwość. Jak go nakładać? Wystarczy nasączyć wacik i przetrzeć nim paznokcie, najlepiej przed snem. Kiedy się obudzicie, paznokcie już będą wyglądać lepiej, a po regularnym stosowaniu, nie będziecie chciały zrezygnować z tej metody.

Olejek rycynowy ma naprawdę mnóstwo zastosowań i myślę, że będzie jeszcze przynajmniej jeden artykuł na jego temat, gdyż jest to temat godny uwagi.

UWAGA! Olejku rycynowego nie mogą stosować kobiety w ciąży.

Dodam że olejek ten kosztuje zaledwie kilka zł a starcza go na długo, zależy oczywiście na co go będziemy stosować. Już dziś polecam zacząć kurację, bo działanie potwierdzam na własnej skórze, włosach i paznokciach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *