Od czego zacząć makijaż ślubny?

Ślub to jeden najważniejszych dni w życiu kobiety. Każda panna młoda chce czuć się w tym czasie wyjątkowo i wyglądać olśniewająco pięknie. Ten szczególny moment, często jest misternie planowany z dużym wyprzedzeniem, a jednak ciężko jest uniknąć trudnych wyborów tuż przed ustalonym terminem. Tak najczęściej bywa z makijażem ślubnym.

Inspiracje

Aby w dniu ślubu uniknąć niepotrzebnego stresu, najlepiej zaplanować dużo wcześniej, w jakiej kolorystyce i stylu będzie wykonany nasz makijaż ślubny. Inspiracją mogą być czasopisma o tematyce ślubnej i portale internetowe. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie ulec zbytnio modzie i wybrać styl, w którym czujemy się najlepiej.

Sama czy z wizażystką?

Wiele kobiet, chcąc zaoszczędzić pieniądze i czas, decyduje się na wykonanie makijażu samodzielnie, uważając, że najlepiej znają swoją twarz oraz potrzeby. Warto pamiętać o jednej, ważnej zasadzie, iż do makijażu ślubnego należy używać trwalszych kosmetyków, niż stosujemy na co dzień. W końcu musi wytrzymać wiele godzin i być odporny na pot oraz łzy.

Korzystanie z porad profesjonalnej wizażystki, staje się jednak coraz bardziej popularne. Oddając się w ręce doświadczonej osoby mamy pewność, że makijaż będzie wykonany perfekcyjnie i odpowiednimi kosmetykami, zapewniającymi jego trwałość. Wizażystka dobierze paletę barw, pasującą do naszego typu urody i pozostałych elementów naszego wyglądu. Dzięki temu, my nie będziemy musiały tracić czasu, nerwów i ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem specjalnych kosmetyków do makijażu ślubnego.

Spotkanie z wizażystką

Pierwsze spotkanie z wizażystką powinno zacząć się od szczegółowej rozmowy o naszej kreacji w dniu ślubu oraz wszelkich dodatkach, które zostały zaplanowane. Ważne jest przede wszystkim, w jakim jest stylu, kolorze i w jakiej konwencji chcemy utrzymać nasz wygląd. Pomocne mogą być zdjęcia sukni ślubnej.

Przygotuj zatem szczegółowe informacje dotyczące:

  • sukni
  • wiązanki ślubnej
  • dodatków (biżuteria, lakier do paznokci)
  • ozdoby (welon, opaska itp.)
  • fryzury
  • kolorystyce pana młodego

Nie zapominajmy również o tym, aby opowiedzieć, jaki makijaż stosujemy na co dzień, bo to zobrazuje w czym czujemy się najlepiej. Dzięki tym wszystkim informacjom, wizażystce łatwiej będzie dobrać odpowiedni makijaż dla ciebie na ten wyjątkowy dzień. Doświadczona osoba powinna zaproponować najpierw wykonanie tzw. makijażu próbnego, aby sprawdzić, czy to, co zasugerowała będzie pasować do kreacji oraz czy dobrze będziesz się w nim czuć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *