Makijaż permanentny jako wsparcie dla makijażu ślubnego

Podczas ślubu bardzo ciężko znaleźć choćby chwilę wytchnienia, aby poprawić swój make-up. W takich sytuacjach pomocny może okazać się makijaż permanentny. Warto poznać jego tajniki, być może nie będzie on tylko poprawą wizerunku, ale może stać się również wyznacznikiem twojego stylu.

Co to jest makijaż permanentny?

Obecnie, to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych, wykonywanych w salonach i gabinetach kosmetycznych. Makijaż permanentny, to inaczej delikatny tatuaż, który utrzymuje się na skórze od 3 do 5 lat. Wykonuje się go barwnikami ziołowymi i wprowadza w drugą lub trzecią warstwę naskórka, czyli płycej, niż tradycyjny tatuaż, który wykonuje się mocniejszymi, chemicznymi barwnikami.

Za pomocą makijażu permanentnego można zmienić lub skorygować:

  • wyraz oczu
  • przyciemnić brwi
  • wyregulować brwi
  • powiększyć lub zmniejszyć kontur ust
  • wycieniować kolor warg

Ten rodzaj makijażu pozwala również na tuszowanie, skorygowanie blizn czy różnego rodzaju przebarwień. Z biegiem czasu makijaż ten jaśnieje i całkowicie zanika. Pigmenty wykorzystywane w makijażu permanentnym pochodzą z naturalnych składników, więc ulegają rozkładowi. Profesjonalnie wykonany nie daje wrażenia mocnego, wieczorowego makijażu, a jedynie efekt delikatnego skorygowania niedociągnięć lub podkreślenia atutów twarzy.

Gdzie go wykonać?

Makijaż permanentny warto wykonać w salonie lub gabinecie kosmetycznym u dyplomowanej kosmetyczki. Potrafi ona odpowiednio dobrać barwniki i technikę makijażu, odpowiednią dla twojej skóry. Niestety, zabieg ten jest bolesny i stosunkowo drogi. Podobnie, jak w tradycyjnym tatuażu, skóra jest nakłuwana kilkakrotnie, co dla wielu osób jest trudne do zniesienia. Stosuje się oczywiście odpowiednie maści znieczulające, ale nie zawsze są one w stu procentach skuteczne.

Cena zabiegu

Ceny zabiegów, w zależności od korygowanej części twarzy, wahają się od 400 do 1000 złotych. Najbardziej popularny zabieg regulacji i przyciemnienia brwi kosztuje ok. 800 złotych.

Biorąc pod uwagę trwałość oraz efekt makijażu permanentnego, jest on wart swojej ceny. Panna młoda decydując się na taki zabieg musi pamiętać jednak, że bezpośrednio po jego wykonaniu, skóra może być podrażniona, a efekt kilka dni po zabiegu jest bardzo intensywny. Dodatkowo w tym czasie wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się w trakcie gojenia – brwi około tygodnia, oczy około 4 dni. Warto więc zaplanować taki zabieg stosunkowo wcześnie – kilka tygodni przed ślubem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *