Makijaż dla pana młodego

To oczywiste, że najpiękniejszą osobą na ceremonii ślubnej ma być panna młoda. Pan młody natomiast, zazwyczaj pozostaje w cieniu gorączkowych przygotowań partnerki. Ta tendencja zaczyna się jednak powoli zmieniać. Coraz częściej zdarza się, że kobiety wysyłają do kosmetyczki swoich przyszłych mężów. Mało tego, coraz więcej panów, zaczyna samemu zgłaszać się na specjalne zabiegi upiększające.

Makijaż pana młodego

Salony i gabinety kosmetyczne coraz częściej oferują specjalne programy pielęgnacyjne, skierowane bezpośrednio do pana młodego. Tak samo profesjonalne wizażystki zaczęły oferować delikatny makijaż dla panów, mający na celu korektę i zatuszowanie niedoskonałości cery.

Jak wygląda makijaż pana młodego?

Wykonanie makijażu męskiego to oczywiście nie to samo co malowanie panny młodej. Przygotowania do ślubu są równie stresujące dla mężczyzn jak dla kobiet i pomimo ukrywania przez nich emocji, często widać je na twarzy w postaci przebarwień lub plam na skórze. Makijaż ten, jest więc delikatnym retuszem, który skoryguje niedoskonałości cery oraz zamaskuje „emocje” i pozwoli pewniej prezentować się panom przed kamerą lub obiektywem.

Retusz może dotyczyć wszelkiego rodzaju przebarwień, wyprysków, podrażnień przy goleniu, sińców pod oczami, blizn czy trądziku. Podobnie, jak w przypadku makijażu ślubnego dla kobiety, można skorzystać z pomocy wizażystki lub wykonać taki retusz we własnym zakresie.

Poniżej makijaż pana młodego krok po kroku:
1. Twarz należy przetrzeć wacikiem, nasączonym tonikiem lub płynem micelarnym.
2. Nałożyć krem nawilżający. W lato, warto zastosować krem z filtrem, zimą krem chroniący przed mrozem i wiatrem.
3. Korektorem lub kamuflażem zatuszować wszelkie niedoskonałości skóry, przebarwienia, wypryski itp.
4. Na całej twarzy rozprowadzić podkład odpowiednio dobrany do koloru skóry. Ważne, żeby kolor nie był zbyt ciemny lub zbyt jasny. Aby efekt był delikatniejszy, można rozprowadzić podkład zmieszany z kremem do twarzy.
5. Makijaż należy wykończyć sypkim pudrem. W zależności od potrzeb skóry, można użyć pudru matującego typu anti-shine. Doskonale zabezpieczy on twarz przed świeceniem się, czego chcemy uniknąć przy zdjęciach ślubnych.
6. Aby twarz nie wydawała się zbyt płaska, warto użyć delikatnego bronzera do wymodelowania twarzy. Wystarczy musnąć pędzlem kości policzkowe, czoło przy nasadzie włosów i linię żuchwy.
Panowie, makijaż nie boli i nie odejmuje męskości, natomiast delikatny retusz, poprawiający wasz wizerunek będzie dodawał pewności, a efekt tego będzie widoczny na zdjęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *