Kosmetyki naturalne, a trądzik

Kosmetyki naturalne, a trądzik

Kto choć raz zmagał się z trądzikiem, wie jak trudno znaleźć odpowiednie lekarstwo, aby z nim skutecznie wygrać. Jest wiele metod i środków w leczeniu trądziku, jednak nie wszystkie są skuteczne. Najczęściej leczenie trądziku odbywa się na zasadzie prób i błędów. Nie znamy prawdziwej przyczyny występowania trądziku, a próbujemy go leczyć. Jest to walka z niewidzialny wrogiem, często pozostawiająca po sobie wiele blizn i przebarwień potrądzikowych.

Jakie są więc przyczyny powstawania trądziku?

Często trądzik powstaje poprzez stosowanie nieprawidłowej higieny twarzy. Używanie niewłaściwych kosmetyków zawierających wiele konserwantów i sztucznych barwników zapychają pory skóry, która nie ma czym oddychać. Środki myjące w postaci mydła lub zawierające w swoim składzie alkohol znacznie wysuszają skórę, co w efekcie doprowadza do wzmożonej pracy gruczołów łojowych, które w nadmiernej ilości produkują łój zapychające pory skóry, co w efekcie powodują powstanie zaskórników i pryszczy.

Warto więc, zwrócić uwagę, czy powstały trądzik nie jest wynikiem naszego nieprawidłowego postępowania. W tym wypadu wystarczy jedynie zmienić używane kosmetyki, a problem z trądzikiem minie samoistnie. Osoby z cerą trądzikową powinny stosować kosmetyki naturalne, które odpowiednio dbają o stan skóry trądzikowej. Zawarte w nich naturalne substancje nie uczulają oraz nie powodują powstawania nowych zmian skórnych.

Nie zawsze jednak występujący trądzik jest spowodowany używaniem niewłaściwych kosmetyków. Często przyczyna występowanie zmian skórnych tkwi głębiej, ma podłoże hormonalne. W takich wypadkach niezbędne jest podjęcie specjalistycznego leczenia, gdyż nie leczony trądzik pozostawia na twarzy wiele szpecących blizn i przebarwień, które stanowią pamiątkę na całe życie, a ich usunięcie jest możliwe tylko poprzez wykonanie szeregu zbiegów z użyciem lasera. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na tak kosztowne leczenie.

Kosmetyki naturalne przygotowane samodzielnie w domu

Kosmetyki naturalne są pozyskiwane są ze składników naturalnie występujących w przyrodzie. Ich cenne właściwości odżywcze znane i cenione były od lat. Wykorzystywane w szerokim zakresie w gabinetach kosmetycznych, coraz częściej trafiają do naszym domów. Zabiegi z wykorzystaniem kosmetyków naturalne są dość kosztowne i nie wszystkie osoby na nie stać. Dlatego wiele Pań decyduję się na wykonanie ich samodzielnie w domu. Obecnie zakup kosmetyków naturalnych nie jest sprawą trudną. W wielu sklepach internetowych, aptekach, drogeriach znajdziemy kosmetyki wykorzystywane w renomowanych gabinetach spa. Ich aplikacja w zaciszu swojego domu nie obciąży tak znacznie naszej kieszeni jak wizyta u kosmetyczki. A efekty kuracji będą takie same. Jeśli nakładanie maseczek, peelingów sprawia nam trudność możemy poprosić o pomoc przyjaciółkę.

Naturalne kosmetyki stosowane w domu.

Każda kobieta może wykonać odmładzające zabiegi z wykorzystanie kosmetyków naturalnych samodzielnie w domu. Wystarczy wykorzystać sezonowe owocowe, lub zioła dostępne w każdej lodówce. Doskonale na cerę wpływają maseczki na bazie jabłek, cytryny, truskawek, bananów, a więc owoców sezonowych znajdujących się w każdej kuchni.

Kwasy owocowe zawarte w naturalnych maseczkach mają działanie rozjaśniające oraz poprawiające nawilżenie skóry. Produkty spożywcze także idealnie nadają się do przygotowania maseczek naturalnych. Warto wykorzystywać również płatki owsiane, siemię lniane, twarożek, jogurt itp. Musimy jednak pamiętać o systematycznym ich stosowaniu, gdyż tylko wtedy dadzą zadowalające efekty w postaci pięknej, nawilżonej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *