Kolczyki w paznokciach

Od kilku lat na polskich ulicach możemy zaobserwować całkowicie nowy trend – kolczykowanie paznokci. Zapewne ma on tyle samo zwolenników, co i przeciwników, ponieważ dla niektórych kolczyk w miejscu innym niż ucho nadal jest zaskakujący. Kolczykowanie paznokci nie jest na tyle popularne, aby informacje na ten temat były ogólnodostępne. W swoim artykule postaram się w miarę krótko opisać „z czym to się je”

Wbrew pozorom założenie kolczyka w paznokciu nie jest zadaniem szczególnie trudnym, gdyż każda z nas może wykonać ten zabieg samodzielnie we własnym domu. W tym celu będą nam potrzebne zaledwie dwie rzeczy: kolczyk i odpowiednie wiertełko. Koszt zakupu kolczyka to ok. 15zł, natomiast wiertełko kosztuje mniej więcej 30zł. Większość z Was pewnie myśli teraz, że kolczyki nadają się tylko i wyłącznie do tipsów – otóż nie! Jeśli nasze paznokcie są mocne i się nie łamią to kolczyk jak najbardziej może je ozdobić  Nie możemy zamontować kolczyka w paznokciach łamliwych, kruchych i rozdwajających się. Dodam, iż kolczyk nie ma szczególnie złego działania na płytkę paznokciową, a jego założenie i użytkowanie jest całkowicie bezpieczne. Kolczyk w paznokciach może być dla nas problemem przez pierwsze kilka dni po jego założeniu, gdyż musimy przyzwyczaić się do nowej ozdoby na swoich paznokciach – nie sprawia on jednak kłopotu w codziennych pracach domowych, a po paru dniach przestaje być dla nas w ogóle zauważalny.

Jak wywiercić otworek w paznokciu?

Otwór w paznokciu zawsze należy wywiercać przed malowaniem i zdobieniem naszych paznokci i wykonywany jest w pewnej odległości od brzegu paznokcia (powinna ona wynosić ok. 2mm). Otworek zawsze wywiercamy od spodniej częściej płytki paznokciowej aż do momentu przebicia paznokcia – wwiercenie później poprawiamy również od góry.

W jaki sposób zamontować kolczyk w paznokciu?

Po pomalowaniu płytki paznokciowej lakierem do paznokci w wybranych przez nas kolorze, musimy poczekać do momentu jej całkowitego wyschnięcia – po każdorazowym nałożeniu warstwy lakieru musimy pamiętać o „przeczyszczeniu” wywierconego otworka za pomocą np. wykałaczki. Kolejnym krokiem jest rozchylenie kółeczka za pomocą np. nożyczek i umieszczenie go w otworku, a następnie musimy mocno zacisnąć nałożone kółeczko, gdyż w przeciwnym razie nasz kolczyk może się odczepić i odpaść. Same widzicie, że założenie kolczyka na paznokieć nie jest zadaniem zbyt wymagającym i pracochłonnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *