JAK W DOMOWY SPOSÓB POZBYĆ SIĘ WĄGRÓW?

Wągrami zdecydowanie nie chcemy się chwalić. Tym bardziej jeżeli w ich wyniku powstają pryszcze, a cała twarz przestaje estetycznie wyglądać. Zatkane pory to problem i kobiet i mężczyzn i trzeba nauczyć się z nimi radzić, bo to niestety problem powracający ciągle. Można oczywiście stosować specjalne kosmetyki, choć osobiście nie przynosiły u mnie wielkiego efektu żele czy plastry. A regularne stosowanie poniższych sposobów- jak najbardziej.

  1. Aby pozbyć się zaskórników pocieraj obszary, w których występują sokiem z cytryny, najlepiej kilka razy dziennie.
  2. Istnieje również domowa maseczka na wągry. Wystarczy zmieszać sodę oczyszczoną z wodą w stosunku 1:1. Nałóż ją na miejsca z wągrami na 15-20 min, po czym przemyj twarz wodą.
  3. W pozbyciu się wągrów pomagają regularne peelingi, które możecie znaleźć tutaj.
  4. Pamiętacie jak opisywałam jak dokładnie krok po kroku oczyścić twarz? Jeśli nie to polecam zajrzeć do tego artykułu i między punktem 4 a 5 dodać 4a. Po oczyszczającej parówce, możemy się ręcznie pozbyć wągrów. Najlepiej robić to przez chusteczkę. Dlaczego ręczne oczyszczanie robimy po tych wszystkich czynnościach? Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować skórę, czyli oczyścić, pozbyć się nadmiaru sebum. Gorąca parówka natomiast rozszerzy pory, dzięki czemu cała operacja przebiegnie dużo szybciej i sprawniej.

Jeżeli problem zaskórników jest duży, warto się wybrać do kosmetyczki w celu oczyszczenia twarzy, a dopiero zadbać o nią domowymi sposobami. Od czasu do czasu, warto też zastosować specjalne plasterki na nos, bo choć pewnie nie usuną wszystkich wągrów to zmniejszą ich ilość, dzięki czemu, jeżeli trzeba będzie usuwać je ręcznie, będzie to mniej czasochłonne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *