Jak poprawić nieudany makijaż permanentny?

Jednym z popularniejszych zabiegów upiększających, którym poddaje się coraz więcej osób jest makijaż permanentny. Niestety jak przy każdej okazji, tak i tutaj pojawiają się czasami pewne błędy, które wpływają na to, iż rezultat jest wprost przeciwny do oczekiwanego. Co wówczas należy zrobić?

Wróć do specjalisty

Przede wszystkim nie należy panikować. Pierwszym krokiem powinno być udanie się do miejsca, w którym zabieg był wykonywany. Specjaliści powinni ocenić efekty i zdecydować o dalszym działaniu. Istnieje cała gama barwników, w różnych odcieniach, dlatego obecnie nie stanowi już problemu dobranie odpowiedniego do konkretnego koloru skóry. Jeżeli niedoskonałość jest niewielka, istnieje szansa, że po takiej korekcie nie będzie nawet widoczna. W przypadku większych mankamentów barwnik może niestety przebijać i nie pokryć całkowicie niechcianego makijażu.

Rozważ laser

Nałożenie barwnika w kolorze cielistym nie jest jedyną stosowaną metodą. W przypadku bardzo widocznych błędów istnieje możliwość zastosowania lasera. Zabieg ten powoduje emisję impulsu światła, co z kolei prowadzi do stopniowego rozłożenia się barwnika pod skórą. Niejednokrotnie okazuje się, że jedna sesja jest niewystarczająca i należy umówić się na kolejną. Wraz z następnymi wizytami widoczna jest coraz efektywniejsza redukcja makijażu. Niestety zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych. Jest stosunkowo bolesny i często powoduje także obrzęki a nawet pęcherze. Jest to jednak niewątpliwie najbardziej skuteczna, ze wszystkich metod, która daje trwały rezultat.

Jeżeli wybraliśmy dobry gabinet powinniśmy być pewni, że usługa zniwelowania błędów będzie wykonana w ramach poprzedniej wizyty i nie trzeba już wówczas dopłacać kolejnych pieniędzy. Z tego też względu dobrze jest wybierać renomowane, zaufane salony, aby później uniknąć rozczarowania.

Korekta własna

Jeżeli nie chcemy zdecydować się ani na laser, ani na pokrywanie barwnikiem w kolorze cielistym, możemy sami spróbować zatuszować pewne niedociągnięcia. Potrzebne są do tego dobrze kryjące kosmetyki i odrobina fantazji, aby zrobić to w sposób odpowiedni.

Drogie panie, zanim zdecydujemy się na zabieg, którego skutki będą widoczne na naszym ciele przez mniej więcej trzy, cztery lata, zastanówmy się po pierwsze, czy naprawdę tego chcemy, a po drugie, czy wybraliśmy odpowiednie miejsce do realizacji naszego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *