Jak dbać o dłonie domowymi sposobami?

Było już o paznokciach, teraz czas na dłonie. To przecież na nie zwracamy uwagę, kiedy się z kimś witamy, więc musimy sprawić, aby były delikatne w dotyku, wyglądały młodo i świeżo.  No tak, łatwo powiedzieć, ale przecież podczas, prania, zmywania, sprzątania, nawet podczas zwykłego mycia rąk wodą z mydłem niszczymy skórę na dłoniach. Dodatkowy wpływ ma pora roku. Latem dłonie są narażone na wysuszenie poprzez słońce, zimą oraz jesienią na wiatr i chłód, dlatego właśnie wymagają szczególnej pielęgnacji. Oczywiście bez używania kremu się nie obędzie, ale możemy o nie dodatkowo zadbać w swoim domowym kąciku.

  1. Tak jak w przypadku paznokci dłonie można moczyć w podgrzanej oliwie z oliwek, więc jeden zabieg, a ile korzyści. Dla uzyskania efektu jaśniejszych dłoni, warto dodać do oliwy kilka kropel soku z cytryny.
  2. Jeśli masz drobne plamki i przebarwienia, a przepis powyżej na nie nie pomaga, możesz spróbować wcierać plasterek cytryny lub świeży sok w dłonie. Po kilku, kilkunastu dniach z pewnością zobaczysz różnice.
  3. Zbawienny wpływ na dłonie ma… ziemniak. Rozgnieć 2 ugotowane ziemniaki, dodaj łyżkę ciepłego mleka, żółtko i 2 łyżki oliwy. Maseczka złagodzi podrażnienia i sprawi, że skóra stanie się delikatniejsza.
  4. Jeżeli masz spierzchnięte dłonie to podgrzej miód z dodatkiem soku z cytryny i nałóż na dłonie na 10 min, po czym zmyj letnią wodą.
  5. Raz w tygodniu wykonuj peeling cukrowy.
  6. Do mycia rąk najlepiej używać letniej wody i mydła o pH obojętnym lub kwaśnym.
  7. Po każdym kontakcie dłoni z wodą, wycieraj je dokładnie (woda pozostała na skórze, wysusza ją), po czym, jeśli tylko to możliwe, nałóż krem do rąk.

Dłonie są naszą wizytówką, więc trzeba o nie szczególnie dbać, a nie jest to trudne. Wystarczy odrobina chęci i trochę wolnego czasu, np. kiedy na twarzy mamy relaksującą maseczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *