Domowe rozjaśnianie twarzy

Niekiedy chcemy rozjaśnić naszą twarz. Często stosujemy w tym celu drogie kosmetyki, a tymczasem można to zrobić szybko i prosto, a dodatkowo całkiem tanio :)

  1. Maseczka z pomidorów, która działa nie tylko rozjaśniająco, ale także antybakteryjnie. Potrzebny będzie jeden dojrzały pomidor, który miksujemy z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego. Nakładamy na twarz i zmywamy po 10 minutach letnią wodą.
  2. W razie niespodziewanej choroby w domowej apteczce niemal zawsze znajdziemy aspirynę. Możemy ją wykorzystać też w celu rozjaśnienia naszej twarzy, a dodatkowo działa ona też przeciwłojotokowo. Będziemy potrzebować 5 tabletek aspiryny, które mieszamy w łyżce ciepłej wody. Do tego dodajemy łyżeczkę jogurtu naturalnego, mieszamy i nakładamy na twarz.  Maseczkę zostawiamy na ok. 20min.
  3. Warto zastosować również maseczkę z selera, którego drobno ścieramy, a następnie mieszamy z łyżką serka homogenizowanego, tak aby powstała dosyć gęsta masa. Taką papkę nakładamy na twarz na 10-15 min.
  4. Mąka ziemniaczana jest często stosowana do robienia domowych maseczek. Wkrótce pojawi się na pewno więcej przepisów z tym składnikiem. Bierzemy więc 3 łyżki mąki ziemniaczanej i mieszamy z łyżką soku z cytryny oraz jedną łyżką maślanki. Nakładamy na twarz i czekamy aż maseczka wyschnie, po czym zmywamy ją letnią wodą, a twarz przemywamy tonikiem.

Jak widać bardzo łatwo można zrobić powyższe maseczki ze składników znajdujących się w naszych szafkach. Jeśli więc chcesz aby Twoja twarz wyglądała świeżo i promieniała, polecam zastosowanie któregoś z przepisów, bo przecież nic nie tracisz, a efekty mogą być naprawdę zadziwiające :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *