DOMOWE MASECZKI DO TŁUSTEJ CERY

Nie tylko sucha cera potrafi przysporzyć wielu problemów, podobnie jest z cerą tłustą. Świecąca twarz, szczególnie „strefa T”, czyli czoło-nos-broda, potrafią naprawdę dokuczać. Dziś kilka przepisów na maseczki, dzięki którym nie trzeba będzie biegać co 10 min do toalety, aby przypudrować nosek.

  1. Nasze mamy i babcie zawsze powtarzały, że jak się poparzy pokrzywą to będzie się zdrowszym. Mówiły tak nie tylko dlatego, aby w jakiś sposób uśmierzyć nasz ból, ale jest w tym sporo racji. Dlatego na początek przedstawiam przepis z tą właśnie rośliną. Potrzebne będzie ok 10 pokrzyw, które najlepiej zebrać z dala od ulicznego zgiełku, aby nie osiadały na nich spaliny. Rośliny wkładamy do miksera lub sokowirówki, aby otrzymać z nich sok. Alternatywnym rozwiązaniem dla świeżych pokrzyw, jest susz, z którego należy wykonać napar (2 łyżki stołowe zalać szklanką wrzątku). W międzyczasie mieszamy 2 łyżki płatków owsianych z 1/4 szklanki ciepłego mleka, po czym łączymy to z sokiem z pokrzywy. Nakładamy na twarz na 15 min.
  2.  Kolejny przepis zawiera siemię lniane, wykorzystywane w tym serwisie już nie jeden raz  2 łyżki stołowe tego specyfiku moczymy w wodzie destylowanej, a po spęcznieniu nakładamy na twarz. Maseczkę przykrywamy dodatkowo kompresem z naparu ze stokrotki. Po 15 min przemywamy twarz letnią wodą.
  3. Jedna z prostszych i szybszych maseczek: pół małego kubeczka gęstego jogurtu naturalnego nakładamy na twarz, aż do wyschnięcia jogurtu. Po tym czasie przemywamy skórę chłodnym mlekiem, a następnie wodą.

Rodzaj naszej cery wcale nie musi być problemem, wystarczy nauczyć się jak postępować z każdym typem, a możemy sobie dzięki temu sprawić wiele przyjemności i radości. Polecam wypróbować powyższe przepisy, z pewnością pomogą w walce z błyszczeniem się twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *