DOMOWA WALKA Z CELLULITEM

Każda kobieta chce się pochwalić pięknymi i długimi nogami. Czasem na drodze do tego celu staje cellulit. Istnieje wiele metod leczenia, lecz nie wszystkie są skuteczne. Zanim więc sięgniesz po drogie terapie zwalczające cellulit wypróbuj kilka domowych sposobów, które na pewno będą tańsze, a mogą pomóc w leczeniu.

  1. Jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych w domu jest peeling kawowy, już kiedyś przeze mnie opisany tutaj (domowe peelingi z fusów). Oprócz tego przepisu, polecam wypróbować jeszcze jeden przepis wg Cindy Crawford. Zmieszaj fusy z niewielką ilością oliwy i zastosuj jak peeling. Po kilku minutach zmyj letnią wodą.
  2. Cynamon również może pomóc w walce z cellulitem, ponieważ ujędrni skórę. Wystarczy, że zmieszasz go z wodą i nałożysz w miejsca, gdzie występuje cellulit, a następnie owiniesz je folią spożywczą. Zostaw na 20 min, po czym spłucz.
  3. Na tzw. „pomarańczową skórkę” może pomóc też aloes. Trzeba zmiażdżyć ok. 20 liści tej rośliny i wymieszać z 2 łyżkami mąki ziemniaczanej. Podobnie jak w przepisie powyżej, nakładamy na cellulit i owijamy folią, a po 20-30 min, zmywamy zimną wodą.
  4. Możesz również wypróbować ciepłą kąpiel z dodatkiem kilku kropli olejku pomarańczowego oraz ok. pół szklanki oliwy z oliwek.

Podane metody pomogą zmniejszyć widoczność cellulitu i sprawią, że poczujemy się pewnie, a dodatkowo zrelaksują nasze ciało. A jeśli nie ma się nic do stracenia, a można wiele zyskać, to dlaczego nie skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *