Co zrobić żeby ograniczyć powstawanie pryszczy?

Wystarczy zastosować się do kilku metod, które w żaden sposób nie utrudniają nam życia, a jedynie pomagają dbać o cerę. Niekiedy już samo postępowanie jest w stanie ograniczyć ilość wyprysków na twarzy bez stosowania jakichkolwiek kosmetyków.

  1. Zwykły ręcznik możesz zastąpić tym papierowym. Dzięki temu bakterie nie będą się utrzymywały na tkaninie, a przy następnym użyciu nie będą „wędrować” na twarz.
  2. Często zmieniaj pościel, szczególnie poszewkę na poduszkę. Wiadomo, śpiąc wycieramy twarz, a następnym razem bakterie przenosimy powtórnie na skórę.
  3. Oprócz zmieniania dobrze jest też często wietrzyć pościel, nawet codziennie. A ileż przyjemniej będzie wtedy spać!
  4. Nie bez powodu mawiano, że częste mycie skraca życie. Stosowanie kosmetyków o pH innym niż pH naszej skóry, sprawia, że łatwiej dochodzi do zakażeń bakteryjnych. Skutek- więcej pryszczy. Stosuj więc mydła i kosmetyki, które mają pH 3,5-5,5.
  5. Dbaj o nawilżenie skóry. Pryszcze dobrze jest wysuszyć, ale kiedy nasza skóra będzie zbyt sucha, będzie wytwarzać więcej sebum, które będzie zatykać pory. Takie miejsca stanowią dobrą pożywkę dla bakterii, a konsekwencją tych działań będzie powstanie pryszczy.
  6. Jedz cebulę i czosnek- działają silnie bakteriobójczo. Jeśli akurat będziesz mieć dzień wolnego, możesz przekroić cebulę na pół i przetrzeć nią twarz. Kuracja daje najlepsze efekty kiedy stosuje się ją regularnie dwa razy dziennie. I wbrew pozorom- wcale nie pozostawia przykrego zapachu na twarzy.

Powyższe metody na pewno całkowicie nie wyeliminują pryszczy z Waszych twarzy, ale na pewno pomogą je zredukować. Później już prosta droga do całkowitego pozbycia się wyprysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *