Co zrobić, aby włosy się nie przetłuszczały?

Wielu ludzi ma problem z przetłuszczającymi się włosami. Aby się go pozbyć inwestują w drogie kosmetyki, które niejednokrotnie okazują się mało skuteczne. Co więc trzeba zrobić, aby pozbyć się problemu przetłuszczających się włosów? Wystarczy się zastosować do kilku rad, a włosy powinny wrócić do normy. Oto one:

  1. Zrezygnuj z szamponu zwiększającego objętość. Możesz do niego wrócić, kiedy gruczoły łojowe się znormalizują.
  2. Używaj tylko łagodnych specyfików przeznaczonych do codziennego mycia głowy. Jeżeli po miesiącu nie zauważysz poprawy, możesz skorzystać z szamponu do włosów przetłuszczających się.
  3. Bardzo ważne jest nakładanie szamponu. Wiele osób nie wie, że powinno się go nakładać na skórę głowy, a nie bezpośrednio na włosy. Najlepiej jeżeli będziesz nakładać porcję szamponu na dłoń, później rozcieńczać ją wodą i dopiero w takiej postaci nakładać na włosy.
  4. Jakiej ilości szamponu używać? Najlepiej na dłoń nałożyć porcję wielkości orzecha laskowego, rozcieńczyć wodą i nałożyć na czubek głowy. Takie same porcje nakładaj na boki. Jeżeli uznasz, że taka ilość jest za mała, dołóż kolejną porcję.
  5. Nie oszczędzaj wody na włosach! Trzeba je płukać przynajmniej 3 min pod dużym strumieniem, w zasadzie do momentu aż nie będzie na nich śladu szamponu, a włosy będą śliskie.
  6. Do płukania używaj letniej wody. Zbyt zimna lub ciepła pobudza działanie gruczołów łojowych.
  7. Na zakończenie mycia włosów możesz je polać mieszanką wody i soku z cytryny (pół cytryny na szklankę wody).
  8. Po umyciu użyj bawełnianego ręcznika, w który delikatnie wytrzyj włosy. Nie zakładaj go na głowę, bo gruczoły łojowe będą pobudzone przez wysoką temperaturę.

Niekiedy wystarczy, że przestaniemy robić tzw. turban z ręcznika na głowie, a problem przetłuszczających włosów sam znika. Te kilka porad jest praktyczne i wymaga jedynie zmienienia swoich nawyków, więc nie czekajcie, pozwólcie swoim włosom swobodnie rosnąć i po prostu pięknie wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *