Chirurgia plastyczna, a kanony urody

Chirurgia plastyczna, a kanony urody.

Obecnie chirurgia plastyczna staje się dziedziną medyczną która traktowana jest często w bardzo dziwny sposób, dbałość o doskonałą sylwetkę, nienaganna urodę, czy brak jakichkolwiek oznak upływu czasu zaczyna przypominać wyścig o cofanie metryki.

Oczywiście wiele osób zapomina że zabiegi proponowane przez chirurgów plastycznych w początkowej fazie miały być kierowane do osób zmagających się z pewnymi nabytymi czy powstałymi deformacjami, które uniemożliwiają jakościowo odpowiednie życie. Obecnie ten dział medycyny wykorzystywany jest do wielu zabiegów mających w pewien sposób poprawiać samopoczucie. Odsysanie tłuszczu, wycinanie rozciągniętej skóry na ciele, likwidowanie zmarszczek, lifting twarzy, korekcja nosa czy powiększanie piersi to tylko najbardziej znane i popularne zabiegi wykonywane w klinikach chirurgii plastycznej. Oczywiście dla jednych z pacjentów pewne mankamenty ich ciała odbierają im przebojowość, pewne poczucie własnej wartości, jednak znacznie częściej mamy do czynienia z osobami które w pewien sposób zaniedbują własne ciała, mając później tego świadomość starają się za wszelką cenę poprawić jego wygląd. Często zapominamy że ten dział medycyny to także dość skomplikowane ingerowanie w ciało, zabieg ,a w zasadzie samo uśpienie niesie wielkie ryzyko, rekonwalescencja przepełniona jest bólem i oczekiwaniem na końcowy efekt.

Warto dokładnie analizować czy nasze problemy z ciałem, naprawdę wymagają tak drastycznych metod, czy wprowadzenie pewnej formy zdrowego trybu życia, aktywności i odpowiedniej diety nie przyniesie nam podobnych rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *